Pavučina lží

Dan Brown

26. ledna jsem rozečetl knihu od Dana Browna. Šifru mistra Leonarda jsem viděl, Andělé a démony také. Dočetl jsem ji s Barunkou 2. 2. – poslední kapitoly jsme si předčítali navzájem. Děj se točil kolem fingovaného nálezu meteoritu s údajnými mimozemskými zkaměnělinami. Šlo o objev NASA, ale byl narafičen, měl pouze zvednout kredit NASA před veřejností. Kniha byla docela čtivá, ale děj příliš připomínál mustr amerických trháků: zajímavá zápletka, napínavý průběh, ale všichni záporňáci byly buď znemožněni, nebo zabiti a všichni klaďasi se zachránili ze spárů zla a nesnází.


26. ledna jsem rozečetl knihu od Dana Browna. Šifru mistra Leonarda jsem viděl, Andělé a démony také.

Dočetl jsem ji s Barunkou 2. 2. – poslední kapitoly jsme si předčítali navzájem.

Děj se točil kolem fingovaného nálezu meteoritu s údajnými mimozemskými zkaměnělinami. Šlo o objev NASA, ale byl narafičen, měl pouze zvednout kredit NASA před veřejností.

Kniha byla docela čtivá, ale děj příliš připomínál mustr amerických trháků: zajímavá zápletka, napínavý průběh, ale všichni záporňáci byly buď znemožněni, nebo zabiti a všichni klaďasi se zachránili ze spárů zla a nesnází. Konec byl vyložený happy-end, který zkazil dojem z celé knihy.

Bez konce za 70 %, celkově 60 %, tedy nadprůměr.

Složité záhady mají někdy velmi jednoduchá řešení.

February 2, 2012 |